Příběh

Zde najdete to, co jste zažili. Nezapomeňte, že každý detail je důležitý, proto se občas vrátit do minulosti nikdy neuškodí.

Prvopočátek hraní

Seznámili jste se v hostinci Pod Dubem, kde jste potkali mistra bojových umění a zbraní, který vás naučil základy boje. Vydělali jste si také první zlaťáky za shon ovcí do ohrady. Dostalo se vám štěstí a potkali jste také mága, který vám pomohl osvojit si bílou magii. Na svých prvních cestách jste zachránili mladou dívku jménem Mikael, kterou unesly lapkové (lupiči). Od ní jste se dověděli, že velitel lapků chtěl získat nějaký neznámý předmět. Od místního blázna jste vyzjistili, že jde o artefakt, který má zvláštní moc. Ten se nachází na nějakém hřbitově, který je očarovaný černou magií. Vaším úkolem je artefakt získat. Kdo ví, co se může stát...

16. 11. 2014 – 1. schůzka

Na cestě z města Eré do města Raué putujete již třetí den. Náhle se před vámi objevila odbočka. Vydali jste se po ni a po cca jednom kilometru, jste potkali lidi pracující na poli. Dali jste se s nimi do řeči a svěřili se, že jejich osadu již patnáct let sužuje magická mlha. To vás zajímalo, a tak jste se rozhodli tuto podivnou záhadu vyřešit. Zjistili jste všechny potřebné informace a pustili se do boje. V boji jste poznali, že se nejedná o magickou sílu, ale o duchy rodiny, která byla ve vesnici brutálně zavražděna. Duchové vám řekli, že touží po pomstě a označili vraha. Toho se vám povedlo chytit a spoutaného ho předat mlze. Mlha je již další den neukázala, a tak jste zachránili osadu před dalším nespravedlivým běsněním. Za tento úspěch jste byli odměněni zkušenostmi a můžete se zase vydat na cestu do města Raué.

23.11.2014 – 2. schůzka

Po dvou nech klidné cesty jste narazili na Elfa, který cestuje stejným směrem. Má na sobě kroužkovou zbroj a pod ní mágovský hábit. V ruce drží průhlednou hůl, která modře září. Po krátkém seznámení jste mu nabídli místo na povozu. S díky přijal. Po dalších třech dnech, kdy se nic nestalo, jste dorazili do hor, kde jste našli město trpaslíků. Vidíte že je poměrně velké a bohaté. Trpaslíci jsou k vám odměření, ale extra jim nevadíte. Když nastal večer, ubytovali jste s v hostinci a zjistili jste, že se tu slaví jako nikde jinde. Jeden z mírně připitých trpaslíků vám sdělil, že v nedalekém dole, kde těží zlato, začalo něco vraždit a pojídat trpaslíky. Po prozkoumání jste přišly na to, že to jsou velké housenky, které mají červenou a modrou barvu. Nemají oči jen velká kusadla.

30.11.2014 – 3. schůzka

Po dlouhém boji a vypalování hnízda modrých housenek, kde se odehrávala bitva mezi červeným a modrým druhem, ve které nikdo nechtěl skončit, váš čekal finální boj s červenou královnou. I ten jste úspěšně zvládli, a tak si vybojovali od starosty města, které se jmenuje Rintin, každý 50 zlatých, nocleh, večeři a nakonec i opravu zbraní u kováře. To vše zdarma za hrdinské činy. Mimo jiné si také nesete malou hroudu zlata, kterou jste si přivlastnili v jeskyni, do které se nechtěně trpaslíci prokopali při těžbě zlata, což byla líheň červených housenek.