9. 6. 2021

Jak se nám povedl Den rodin a dětí 2021?

karaba

Atmosféra na Den rodin a dětí započala již od pátečního rána, kdy se spustily přípravy areálu. Začátek naší akce v rodinném duchu jsme začali mší svatou v kostele sv. Václava a hned po mši se vydali na rodinný program. V druhé půli odpoledne až do večera jsme byli svědky skvělých a úžasných skupin z našich pardubických rodin a v závěru přivítali i známou Chválovou skupinu Timothy ze Slovenska.

Jen slunce ukázalo své první paprsky, začaly v našem středisku první přípravy. Tým našich pořadatelů začal s organizací areálu a technického materiálu. Výpravu za občerstvením hravě zvládli a společně se staršími dobrovolníky se vydali na výpravu za podiem a skákacím hradem. Po dobré práci nechyběl ani společný oběd se Salesiány. Již při západu slunce stálo podium, hlavní stany, lavičky a stoly. V sobotním dopoledni přidali ruku k dílu i naši mladší dobrovolníci. Postavili jsme společně zbývající stany, nafoukli skákací hrad, a doladili poslední detaily našich stánků k občerstvení a informacím. Po společném obědě mladších i starších dobrovolníků jsme se připravili na společné slavení mše svaté.

Po mši už začal rodinný program s dětmi. Rodiče s dětmi si u nás mohli vyzkoušet scénu z Robina Hooda, když stříleli z luku na terč. Kdo nebyl dlouho v Safari, měl jedinečnou příležitost si to vynahradit střelbou míčků do lví tlamy. Fanoušci entomologie si mohli na vlastní kůži vyzkoušet život housenek když si navlíkli pytle a přemisťovali se. Kdo tvořivého ducha v sobě dlouho skrýval, dostal příležitost jej osvobodit na stanoviště Tvoření – vzít do ruky barvy a jiné pomůcky, a tvořit mistrovská díla, která jednou budou zdobit galerie umění nebo alespoň chodby našeho střediska. Pro zapálené sportovce tu byl připravený fotbalový míč a nebo golfové hole. Nejvyšší výzvou bylo obsadit skákací hrad! – dodržovat pravidla hry strážného rytíře, pak se dostat do nejvyšších královských komnat a odvážně seskočit dolů do příkopu a ven z hradu. Skákací hrad byl až do večera v neustálém obležení.

Samozřejmě jsme mysleli i na něco dobrého na zub. Na našem hřišti se nabízeli poctivé a s láskou dělané velké palačinky (s povidly, marmeládou a nebo nutelou). O stánek dále byly teplé nápoje (kafe nebo čaj) se zákusky od našich maminek, babiček, tetiček a všech dalších co přinesli. Veliké díky! Hned vedle byl nápojový stánek – s nabídkou točené limonády nebo piva. A na posledním místě pod velením bratří Sedláků byl umístěný náš stravovací stánek – s nabídkou klobásek či párků, s chlebem, kečupem a okurkami.

V druhé půlce odpoledne začalo ožívat i připravené podium. Vystřídali se 3 hudební skupiny z našich pardubických řad (Q Symphonic, skupina z mládeže pardubického vikariátu, Šansonklub). Všechny skupiny byly naprosto originální a skvělé. Po každé písničce si skupina právem zasloužila hlasitý potlesk diváků. V závěru dne nás poctila i Chválová skupina Timothy ze Slovenska. Byl to skvělý čas se po celém dni zastavit, naslouchat chválám a přijímat boží přítomnost. Kouzlem celé akce od pátečního rána do sobotního večera byla rodinná atmosféra. Lidé rozdílného věku si navzájem tykali, povídali, hráli a bavili se, společně vychutnávali dobroty i chvilkové nesnáze počasí. V celém areálu zavládla rodinná atmosféra.

Děkujeme moc Všem organizátorů, dobrovolníkům i zúčastněným! Bylo to skvělá akce v rodinném duchu. Moc se na Vás opět těšíme příští rok 😉